Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, příspěvková organizace

Obecné informace

Mateřská škola Na Dolech, která je budována Statutárním městem Jihlava v rámci projektu Integrovaného regionálního operačního programu, bude uvedena do provozu na podzim roku 2019 a navýší tak kapacitu pro předškolní děti v Jihlavě o 100 míst. Školka bude rozdělena na čtyři stejně velké třídy, každá pro 25 dětí. MŠ bude odloučeným pracovištěm Mateřské školy a Speciálně pedagogického centra Jihlava.

Koncepce MŠ Na Dolech počítá se dvěma běžnými smíšenými třídami pro děti od 3 do 5 let, jednou třídou pro děti šestileté a děti s odkladem povinné školní docházky, a jednou třídou dle konceptu Marie Montessori.

Dětem budou k dispozici nejen prostorné třídy a stálé ložnice, ale i možnost navštěvovat prostory zaměřené na zlepšování, udržování a další rozvoj celkové kondice organismu dítěte, pracovat v dílně zaměřené na polytechnickou výuku, seznámit se s keramikou a trávit čas na zahradě s mnoha herními prvky.

Dále bude MŠ nabízet dětem výuku německého a anglického jazyka formou her, logopedickou péči vedenou kvalifikovaným logopedem, využívání interaktivní tabule, plavecký výcvik, celodenní výlety v blízkém i vzdálenějším okolí, návštěvy divadelních představení a další aktivity.

První zápis do MŠ Na Dolech proběhne 13. května od 10:00 do 17:00 a 14. května 2019 od 14:00 do 16:00 v prostorách MŠ a SPC Jihlava.

Přidáno 2. 4. 2019, autor: J4W Admin